Що таке плутанина сосків і як її уникнути

Зміст

Термін «плутанина сосків» використовується для опису розчарування немовлят під час годування, коли виникають проблеми з перемиканням з дитячої пляшечки на груди та назад.

Різниця між пляшечкою та грудьми

Немовлята насправді не плутаються в різних методах годування, але вони можуть віддати перевагу пляшечці. Це тому, що вони використовують інші методи при годуванні грудьми, ніж при годуванні з пляшечки.

При грудному вигодовуванні немовлята контролюють потік молока від мами, дитина смокче і ковтає під час припливу, а потім відпочиває та дихає між припливами.

При використанні деяких дитячих пляшечок дітям не потрібно докладати стільки зусиль тому, що соска забезпечує безперервний потік молока.

Плутанина сосків відбувається, коли дитина знову перемикається на груди і не розуміє, чому молоко тече не так, як із пляшечки. Деяким дітям важко чергувати пляшечку та груди, а деяким ні.

Як уникнути плутанини сосків

Існують різні способи уникнути плутанини сосків або усунути її.

1. Вибирайте пляшечку з круглою соскою

Якщо ви хочете поєднувати грудне вигодовування та годування з пляшечки, краще використовувати круглу соску. Виберіть круглу соску, яка за формою та розміром імітує м’який сосок матері.

Якщо ваша дитина вже звикла легко перемикатися між грудним вигодовуванням та використанням пустушки, виберіть дитячу пляшечку з соскою, що підходить до пустушки.

Швидкість потоку залежить від розміру отвору (отворів) у сосці, що впливає на те, як швидко молоко потрапляє до рота вашої дитини. Для новонароджених рекомендується використовувати повільний потік для уповільнення годування з пляшечки, щоб краще імітувати грудне вигодовування, краще контролювати споживання молока та не допускати переїдання немовлят. Зазвичай швидкість потоку змінюється з часом у міру зростання дитини, і чим старшою стає дитина, тим більше вона віддає перевагу вищій швидкості потоку.

Стимульоване годування з пляшечки – це метод годування дитини, який спрямований на повільне годування, щоб точно імітувати грудне вигодовування. Цей метод уповільнює потік молока і змушує дитину докладати більше зусиль, щоб отримати молоко (як при грудному вигодовуванні), і водночас дозволяє дитині робити перерви, що знижує ризик перегодовування, яке може спричинити дискомфорт у дитини.

Коли діти смокчуть груди, вони легко регулюють кількість з’їденого. Годування з пляшечки в темпі імітує природний ритм грудного вигодовування, коли дитина смокче і ковтає під час припливу, а потім ненадовго відпочиває між припливами.

Деяких дітей, які звикли пити з пляшечки, дратує повільніше виділення молока із грудей. На початку грудного вигодовування малюку доступно лише трохи молока. Більшість молока прибуває, коли відбувається рефлекс припливу – після 30-60 секунд смоктання. Тільки тоді малюк отримує велику кількість молока. На відміну від пляшечки, де молоко тектиме стабільно відразу.

Прочитайте покроковий посібник зі стимульованого вигодовування тут >