Безкоштовна доставка від 1500грн. Детальніше
Як стерилізувати пустушки
Зміст
Частиною гарної гігієни пустушки є її часте чищення. Чим молодша дитина, тим важливіше захистити її від бактерій та підтримувати належну гігієну пустушки.
Існують різні способи стерилізації пустушок. Нижче ми розглянемо їх усі.
Перед першим використанням
Не забувайте стерилізувати пустушки, коли виймаєте їх із упаковки! Це робиться шляхом занурення пустушки у велику кількість окропу на 5 хвилин. Це стосується як латексних, так і силіконових пустушок.
Латекс з натурального каучуку в поодиноких випадках може плавитися при дотику до гарячої поверхні, тому пустушки важливо стерилізувати у великій кількості води, і ми рекомендуємо стерилізувати латексні пустушки окремо. Ці рекомендації можна застосовувати лише перед першим використанням.
Наступна стерилізація
Для подальшого очищення як латексних, так і силіконових пустушок ми рекомендуємо наступний спосіб:
- Покладіть пустушки в чисту миску. Залийте окропом.
- Замочіть пустушки приблизно на 5 хвилин.
- Дістаньте їх і дайте висохнути на чистому рушнику.
Цей метод є щадним, але при цьому дозволяє позбутися бактерій без шкоди для довговічності пустушки. Рекомендуємо кип’ятити пустушки лише перед першим використанням, а не для постійного чищення. Пустушки не призначені для багаторазового кип’ятіння і можуть зіпсуватися при постійній дії високої температури. Натомість слідуйте наведеним вище інструкціям.
Стерилізація за допомогою мікрохвильової стерилізації
Майте на увазі, що латекс руйнується, якщо температура перевищує 100°C. Тому не рекомендується використовувати мікрохвильову стерилізацію латексу із натурального каучуку.
Силікон витримує вищі температури, ніж латекс. Тому ви можете використовувати мікрохвильову стерилізацію для силіконових пустушок. Однак переконайтеся, що температура не перевищує 110°C. Основа соски виготовлена з поліпропілену, який зламається, якщо температура перевищить 110°C. Крім того, багаторазове вплив температур вище 100°C на пустушки може негативно позначитися на них, що з часом скоротить їхню міцність і термін служби.
Наші загальні рекомендації полягають у тому, що перед використанням стерилізації в мікрохвильовій печі, необхідно звіритися з інструкціями виробника, щоб переконатися, що температура залишається близько 100°C. У більшості мікрохвильових печей це означає, що пустушки повинні нагріватися не більше 60 секунд при макс. 800 Вт. Не забувайте поміщати пустушки у воду у спеціально призначеному для цього стерилізаційному боксі. Ніколи не кладіть пустушки в мікрохвильову піч без них!
Стерилізація електричними паровими стерилізаторами
Майте на увазі, що латекс руйнується, якщо температура перевищує 100°C. Тому не рекомендується використовувати парові стерилізатори для пустушок із натурального каучуку.
Силікон витримує вищі температури, ніж латекс. Тому ви можете використовувати електричні парові стерилізатори для силіконових пустушок. Однак слідкуйте за тим, щоб температура не перевищувала 110 °C. Основа соски виготовлена з поліпропілену, який зламається, якщо температура перевищить 110°C. І, як і у випадку з мікрохвильовою стерилізацією, повторна дія температури вище 100°C на пустушку може бути несприятливою для пустушки. Тому загальні рекомендації полягають у тому, що перед використанням парових стерилізаторів необхідно звіритися з інструкціями виробника, щоб переконатися, що температура залишається близько 100°C.
Стерилізація за допомогою УФ стерилізуючих пристроїв
Не рекомендовано використовувати УФ-стерилізатори для пустушок із натурального латексу або силікону.
Латекс із натурального каучуку – це натуральний матеріал, який піддається природному процесу старіння, на який можуть впливати зовнішні фактори, такі як УФ-випромінювання. Тому ніколи не використовуйте УФ стерилізатор для латексних пустушок, так як це може пошкодити матеріал. Також ніколи не залишайте натуральний каучуковий латекс під прямим сонячним промінням.
Крім того, ультрафіолетове світло вбиває мікроби тільки в тому випадку, якщо воно направлене безпосередньо на поверхню продукту, що містить бактерії, на відміну від пари, яка є газом і може легко поширюватися по всій поверхні соски незалежно від її форми. Тому ми не рекомендуємо використовувати УФ-стерилізатор для будь-якої з пустушок BIBS.
Стерилізація з використанням стерилізуючих розчинів
Стерилізуючий розчин не рекомендується використовувати для пустушок з натурального латексу або силікону, оскільки він може пошкодити матеріал, якщо залишити пустушку довше, ніж рекомендується.
Стерилізація в посудомийній машині
Не рекомендується мити латексні або силіконові пустушки в посудомийній машині. Засоби для чищення можуть пошкодити матеріал (як латекс, так і силікон), і він може стати крихким. Крім того, більшість посудомийних машин не досягають температури, достатньо високої для достатньої стерилізації пустушок.
Якщо ви відчуваєте воду в сосці
Нерідко після очищення в сосці залишається вода. Це пов’язано з тим, що всі соски-пустушки BIBS оснащені клапаном, який випускає повітря, коли дитина притискається до соски. Ця система вентиляції, виштовхує повітря з соски через клапан, тим самим сплющуючи соску і надаючи їй форму, природну для ротової порожнини дитини. Клапан також є причиною того, що вода може залишатися всередині соски після очищення та стерилізації. У цьому випадку просто стисніть соску, щоби видавити зайву воду. Якщо в сосці залишилися краплі води, просто дайте пустушці висохнути на повітрі.
Як часто потрібно чистити пустушки?
Частиною гарної гігієни пустушки є часте чищення пустушки. Чим молодша дитина, тим важливіше захистити її від бактерій та підтримувати належну гігієну пустушки. В основному це пов’язано з тим, що імунна система маленьких дітей ще не встигла познайомитися з усіма різноманітними бактеріями, а отже, ще не навчилася від них захищатися.
Ви повинні регулярно стерилізувати пустушки вашої дитини, але не перестарайтеся. Наша загальна рекомендація – ошпарювати пустушки один раз на день.